Září 2013

Opravdu se buňce říká buňka, protože se tak jmenuje?

25. září 2013 v 19:54 | Mr. Nobody |  Sladko-kyselý sarkasmus
Moje otázka je jednoduchá. Opravdu jsou všechny věci, jevy, činnosti atd. pojmenovány správně? Samozřejmě, že ne. Bylo by naivní si to myslet. I když, proč nežít v naivitě, když je to lehčí?
Lidé si ulehčují spoustu věcí, ale tak je to logické, proč se s něčím namáhat, když to může být lehčí? Proč se zbytečně zatěžovat?
A proto se dostáváme k tomu, že život je postaven na lži.
Život člověka je postaven na lžích člověka. Lidé si vymysleli spoustu věcí, kterým věří.
No, proč ne? V něco věřit je osvobozující...Mr. Nobody

Už dávno přišla tma

17. září 2013 v 20:30 | Mr. Nobody |  Chaos
Každý z nás má asi svůj chaos. Svůj svět do kterého se ukrývá nebo je do něj násilně vtažen.
I já ho mám. Je to jeden zvláštně tmavý pokoj. Temnota už ho dávno pohltila, byl bych řekl, že někdy dávno, před mnoha lety to byl světlý pokoj s židlí uprostřed, ale to je už dlouhá minulost.
Teď už je to jenom zapšklý pokoj, který je někde v mé hlavě. A co tenhle pokoj pro mě znamená? Útěk z reality? Ani bych neřekl. A co útek před mnou samým? To už je trošku lepší odpověď. Ale trošku nesmyslná, když v mém chaosu bloudí Ona. Kus mě. Je nevyhnutelné se s ní potkat.
Každá "návštěva" pokoje je něčím jiným, zvláštním někdy dokonce je i děsivá. Chaos si nekompromisně bere, ale někdy i štědře rozdává. Ano, je to zvláštní, ale je nevyzpytatelný a proto ho nebudu podceňovat. Nic by se němělo v dnešní době podceňovat...Mr. Nobody

Úvod do světa bláznů.

16. září 2013 v 18:53 | Mr. Nobody |  Přišlo to a zase odešlo
Tak první článek. Co čekat a co ne? No, první věc, kterou byste měli vědět je, že si neberu servítky říkám (v téhle chvíli píšu), co si myslím.
Nepotřebuji, abyste mě chválili, litovali nebo něco v podobném duchu. Vlastně, nepotřebuji od vás nic. Je to spíš blog pro mě. Nechám vás nahlédnout do mě, můžete o tom přemýšlet, můžete o tom diskutovat, komentovat to.
Možná vám dám odpovědi na vaše otázky, které jste si pokládali někdy dřív a nebo se zamyslíte a přivedu vás na úplně nové otázky. Mé myšlení a přemýšlení je možná trošku jiné. Některé věci budou matoucí a některým článkům možná neporozumíte, ale je to jen o tom, popřemýšlet nad tím.
Je to přeci jen moje hlava a mé myšlenky, nemusí je rozluštit každý a po nikom to ani nechci. Tím bych ukončil naše malé "seznámení".Mr. Nobody