Říjen 2013

Misantropie aneb umění nenávidět.

15. října 2013 v 21:19 | Mr. Nobody |  Sladko-kyselý sarkasmus
Misantrop/Mizantrop = Člověk, který nenávidí lidi a straní se jich (zpravidla chorobně).
Misantropie/Mizantropie = Chorobná nenávist k lidem.


Bohudík/bohužel nejsem člověk, který miluje lidi (filantrop, altruista). Od té doby, co si pamatuji svůj život se to nezměnilo. Lidé nikdy nebyli mými miláčky a nikdy nebudou. A proč také?


Proč bych měl věnovat svůj život rase, která se sama hubí?
Proč bych se měl naučit projevovat emoce, když se je lidé učí zakrývat?
Proč bych se měl vůbec namáhat?


Já vím, že přijde věta "Ale všichni nejsme stejní". Možná nejste, ale když vás začnu topit, tak se všichni začnete mrskat, ale samozřejmě je to vše individuální.


Teď zpátky k tématu.


Jak říká jedna osoba z mého okruhu lidí, které snáším "Kdyby na silnici leželo štěně a novorozeně, vybrala bych si štěně. Protože i z malého roztomilého dítěte se stane velkej neroztomilej člověk, který vás stejně jednou srazí na kolena. Zatímco štěně vyroste v psa, který vám bude oddaný až do konce svého života".


Když jsem tohle slyšel, tak jsem se pousmál, jelikož to jinak nešlo. Kdyby se mi tohle totiž stalo, tak bych se ani rozmýšlet nemusel. Nechal bych tam i novorozeně i štěně. Nezajímalo by mě to. Zvířata také moc nemusím.


Je těžké být misantrop ve světě, který obývají lidé. Ale zatím nevidím jiné východisko. Teda východisek je mnoho. Třeba skrýt se zemljance nebo si vytvořit atomový bunkr. Otázka by byla, jestli bych vydržel sám se sebou...

Mr. Nobody

V davu a zase sám.

7. října 2013 v 19:20 | Mr. Nobody |  Jak šel čas a přišlo vše okolo
Samota je pro některé z nás trestem. Pro některé zase svobodou.
Ale co je vlastně samota? Je to něco při čem jsme sami sebou? Nebo se už v dnešním světě musíme přetvařovat i před sebou samými?


Samota. Pro mne osobně je to vysvobození. Byl jsem vždycky sám. Ale lidé, kteří jinak přemýšlí jsou vždy sami. Řekl bych, že lidé co vůbec přemýšlí jsou sami.

Samota v davu. Být minoritou v davu je zvláštní. Dav jde jako stádo slepých ovcí. Stačí houknout a půjdou tím směrem. Ano, zrovna jsem se přenesl do davové paniky, ale tu teď nechme být.


Samota je moudrá dáma.
V samotě je síla, vždy byla.
V samotě je člověk volný jako pták.
Samota čistí i zasekává mysl.


Sami jsme se narodili a sami také zemřeme. To je náš úděl. Samota je všude a zároveň nikde.
Její přítomnost dýchá na krk lidem, kteří se jí straní a bojí. Je skoro jako smrt...

Mr. Nobody