Listopad 2014

Hra o celistvost.

30. listopadu 2014 v 17:31 | Mr. Nobody |  Chaos
Ahoj, princezno. Znova se setkáváme. Znova po roce, dvou, deseti letech, stoletích, po smrti.
Jsi skleslá jako vždycky. Nikdo ti ještě nevykouzlil úsměv na tváři?

Potkala jsi mě, zase. Jsi mi souzená. Celé tvé tělo je moje, i když o tom nevíš. To já jsem vrah tvých snů. Vrah tvého optimismu. Vrah tvých myšlenek a nápadů.

Vždycky se sejdeme. Je jedno jaký je rok, doba, počasí. Táhne mě to k tobě a ty víš, že neodoláš. Jednou jsi podlehla. Budeš mi podléhat navždy. Neutečeš. Libí se ti, když se tě zmocňuji. Líbí se ti, když se přede mnou plazíš. Líbí se ti mě hledat a pak dělat, že ke mě nepatříš.

Mohli bychom říct, že se milujeme, ale oba víme, že nic takového neexistuje. Oba víme, že smrt a život se nám vyhl velkým obloukem. Pro nás pravidla neexistují. Neexistuje čas, datum, lež nebo pravda. Neexistujeme ani my dva. Je to jenom jedna velká utopie s nádechem menšího zoufalství. Stále umíráme a rodíme se. Stále se hledáme. Stále se ptáme a zbytečně odpovídáme.

Naše životy jsou bezcenné a při tom jsme tak cenní sami pro sebe. Když se znova narodíme, tak si ani neuvědomujeme, že jsme prožili milion životů před tím. Nemůžeme si říct, že nás to nebaví, protože to o sobě nevíme. Ale my dva to víme. Víme to. Už je to jenom naše hra. Hra na to, kdo koho dřív najde. Cítíme se bez sebe poloviční. Cítíme, že nám něco chybí. Nutí nás to hledat toho druhého. Je to hra o celistvosti. O státech, letech, podobě, smýšlení, jazyku, městu. Ale najdeme se, musíme.

Princezno, opouštíš mě pokaždé, když umíráš. Nacházím kousky tebe v jiných ženách.
Princezno, zase sníš o svém světě?
Princezno, zase si myslíš, že tě nikdo nemá rád?
Princezno, ty nejsi šílená.

Šílení jsou ti okolo nás. Ti ostatní.
Mr. Nobody